Home Przedszkole

Przedszkole

Pasowanie na ucznia 2017/18

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY PIERWSZEJ I ZEROWEJ W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KĄTACH

 

Dnia 12 października 2017 roku w Szkole Podstawowej w Kątach odbyła się uroczystość „Pasowania na ucznia” dzieci z klasy pierwszej i zerowej.

 

 

W uroczystości tej uczestniczyli nowo przyjęci uczniowie w raz z rodzicami i wychowawcami oraz Pani dyrektor - Cecylia Piwowar.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem zebranych gości. Następnie rozpoczął się wielki turniej wiedzy, umiejętności i zręczności dzieci. Uczniowie klasy zerowej i klasy pierwszej recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odpowiadali na pytania oraz przedstawili przygotowaną inscenizację.

Do występu przygotowała ich wychowawczyni Barbara Źrebiec, pani Elżbieta Wokurka oraz pani Joanna Dykas.

Po występie zebrani goście orzekli, czy uczniowie z klasy zerowej i pierwszoklasiści zasłużyli na miano uczniów tej szkoły. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, wyjaśniła uczniom, co znaczą słowa przyrzeczenia. Po uroczystym ślubowaniu, każde z nich zostało pasowane na ucznia. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki przygotowane przez rodziców.

Do pasowania przystąpiło 23 uczniów z klasy zerowej i 13 uczniów z klasy pierwszej.

 

Poprawiony (piątek, 10 listopada 2017 19:13)

 

Dzień strażaka 2016

Dzień Strażaka w Szkle Podstawowej

im. A. Mickiewicza w Kątach.

Dnia 05.05. 2016 r. w Sz kole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kątach odbyło się uroczyst e spotkanie dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze Strażakami OSP Kąty, OSP Skalnik i OSP Brzezowa - święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też w swoisty sposób piękną służbę. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości. Z okazji Dnia Strażaka wszystkie przedszkolaki występowały, recytując wierszyki i śpiewając piosenki. Spotkanie ze strażakami było wyrazem wdzięczności za ich piękną postawę społeczną na rzecz innych ludzi. Strażacy zaś,   zrobili niespodziankę dzieciom- pokaz wozu strażackiego. Dzieci zapoznały się również z wyposażeniem samochodu do ratownictwa technicznego. Każdy element wyposażenia budził w uczniach zainteresowanie. Uczniowie zadawali pytania dotyczące działania sprzętu, zaś strażacy z ogromną cierpliwością udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Nie zabrakło też słodkiego akcentu spotkania – słodyczy od OSP dla dzieci. Dyrekcja składa strażakom serdeczne podziękowania za to, że przyjęli zaproszenie i na wysokim poziomie przygotowali atrakcyjną formę edukacji uczniów w zakresie wiedzy pożarniczej. To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

Więcej: galeria obrazów

 

Poprawiony (piątek, 27 maja 2016 20:48)

 
Więcej artykułów…