Home Wydarzenia z życia szkoły DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

DZIEŃ BABCI I DZIADKA 2015

Dnia 20 stycznia br. w Szkole Podstawowej w Kątach odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka .Tradycyjnie rozpoczęła się mszą św. w koście. Dalsza część uroczystości miała miejsce w szkole.
Najpierw wystąpiły dzieci młodsze z oddziału przedszkolnego i i klas I-III .Wnuczęta przekazały słowa wdzięczności i podziękowania swoim babciom i dziadziusiom. Recytowane przez nich wiersze i śpiewane piosenki mówiły o współczesnej babci , kobiecie
„ nowoczesnej” ,…takiej, która nie założy kapcia, woli getry od spódnicy, a gdy zje ciasto, to zaraz ćwiczy…” o dziadku ,, przystojnym jak Jeyms Bond ….”.
Zatańczona przez przedszkolaków poleczka zauroczyła naszych gości.
Uczniowie klas starszych zaprezentowali ,, jasełka” . Na zakończenie programu artystycznego wystąpiły dziewczynki z klasy IV , które przy akompaniamencie gitary zaśpiewały kilka kolęd Wszyscy dostojni gości otrzymali drobne upominki wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli. W atmosferze wzruszenia i radości seniorzy spożywali smaczny posiłek przygotowany przez Radę Rodziców.

Życzenia zebranym złożyli : Pani Dyrektor , ksiądz Proboszcz oraz Wójt Gminy Nowy Żmigród Grzegorz Bara , który swoją obecnością uświetnił uroczystość.

M. Wokurka

 

Poprawiony (piątek, 05 czerwca 2015 19:56)