Home Wydarzenia z życia szkoły Dzień Matki 2014

Dzień Matki 2014

Uroczyste obchody Dnia Matki

w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kątach

 

Jak co roku w naszej szkole Dzień Matki jest dniem wyjątkowym. Zapraszamy wszystkie Mamy, nawet te, które w szkole nie mają już dzieci. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w intencji wszystkich mam. Następnie wszyscy udali się na teren szkoły , gdzie na świeży powietrzu nastąpiła część artystyczna. Wystąpiły dzieci z przedszkola z krótkim programem oraz uczniowie z poszczególnych klas. Wiersze poświęcone mamie i piosenki w wykonaniu szkolnego chóru wzruszyły zebranych gości. Teatrzyk w wykonaniu dzieci z kółka śmieszył ale i pouczał. Na zakończenie części artystycznej zatańczyły taniec kowbojski. Każda mama otrzymała kwiatek wykonany samodzielnie przez dzieci. Były też niespodzianki. Można było do domu wrócić z bukietem kwiatów od Wójta Gminy Nowy Żmigród, z bonem na wizytę u fryzjera czy kosmetyczki. W tym roku do przygotowania uroczystości włączyło się nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Panie z koła przygotowały gorący posiłek , a jak zwykle pyszne ciasto upiekli rodzice.

Cieszymy się z kolejnej udanej imprezy środowiskowej . Przy takiej okazji jest miejsce na szacunek należny każdej matce. Słowo Matka było i jest najczęściej używanym słowem we wszystkich językach świata . Matka – to słowo zawierające w sobie cały arsenał uczuć, swoistego piękna, miłości, obowiązków, a nawet, kultu . Matka to istota , u której jesteśmy wiecznymi dłużnikami .Nasz dług nie zostanie nigdy spłacony, gdyż niczym nie można spłacić długu podarowanego życia.

M. Wokurka

 

więcej: Galeria obrazów

Poprawiony (piątek, 05 czerwca 2015 19:57)