Home Przedszkole Dzień strażaka 2014

Dzień strażaka 2014

DZIEŃ STRAŻAKA W SZKOLE W KĄTACH

 

Dnia 08.05. 2014 r. w Szkole Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kątach odbyło się uroczyste spotkanie dzieci z Oddziału Przedszkolnego ze strażakami z okazji Dnia Strażaka . Gościliśmy przedstawicieli strażaków z trzech jednostek : OSP Kąty , OSP Skalnik i OSP Brzezowa. Dzień Strażaka to święto tych, którzy pełnią niebezpieczną, pełną zagrożeń, ale też bardzo piękną służbę. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości. W swym przemówieniu podkreśliła rangę strażaków w środowisku. Złożyła zebranym życzenia z okazji ich święta.

Dzieci pod kierunkiem wychowawczyni Joanny Dykas przygotowały część artystyczną: wierszyki i piosenki o tematyce strażackiej. Każdy strażak otrzymał laurkę z życzeniami. Także ze strony strażaków padło wiele miłych słów. Cieszyli się z zaproszenia na uroczystość. Dziękowali za pamięć ,życzliwość, współpracę szkoły z strażakami.   Dzieci otrzymały słodki upominek. Był wspólny poczęstunek przygotowany przez rodziców.    Wielką atrakcją okazały się samochody strażackie, za kierownicą, których chciało usiąść każde dziecko.

Pan strażak pokazał także kabinę załogi, strażacki sprzęt zamontowany w wozach oraz włączył sygnały i sikawki. Przedszkolaki skorzystały z możliwości ubrania strażackich hełmów. Z zaciekawieniem oglądali węże, prądownice i inne elementy wyposażenia wozów.

Strażak to dla niejednego przedszkolaka wielki autorytet. Zostać strażakiem , to marznie każdego małego chłopca.   To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Być może niektórzy z uczestników tego wydarzenia, gdy osiągną odpowiedni wiek, zasilą strażackie szeregi, by nieść pomoc innym ludziom.

J. Dykas

więcej :Galeria obrazów

 

Poprawiony (piątek, 27 maja 2016 20:40)