Home Wydarzenia z życia szkoły Dzień patrona 2014

Dzień patrona 2014

Dzień Patrona – Adama Mickiewicza – w Szkole Podstawowej w Kątach

Tradycyjnie w grudniu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Kątach świętują Dzień Patrona – Adama Mickiewicza. Ta szczególna uroczystość obchodzona jest zawsze przed Świętami Bożego Narodzenia, ponieważ patron naszej szkoły urodził się 24 grudnia, w Wigilię.

W tym roku Dzień Patrona świętowaliśmy 20 grudnia. Główne uroczystości odbyły się na korytarzu szkolnym. Prowadząca je uczennica przypomniała najważniejsze wydarzenia z życia naszego Wieszcza Narodowego. Szczególnie ważną częścią obchodów były inscenizacje utworów wielkiego poety. Tu swym talentem aktorskim wykazali się uczniowie z Kółka Teatralnego. W tym roku pod kierownictwem polonistki, Justyny Wójcik dzieci zainscenizowały kilka utworów tego romantycznego poety: „Świteziankę”, „Golono, strzyżono”, „Lisa i kozła” oraz „Przyjaciół”. Dzięki sugestywnej grze młodych aktorów język i poetyckie zwroty zastosowane przez Adama Mickiewicza zostały zrozumiane przez najmłodszych widzów, co było widać po ich żywych reakcjach. Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami, doceniając wspaniałe dekoracje i kostiumy aktorów.

Na zakończenie głos zabrała pani dyrektor Cecylia Piwowar, która stwierdziła, że patron szkoły powinien być szczególnie znany i bliski uczniom naszej szkoły. Dodała też, iż mimo upływu czasu przesłania wynikające z zaprezentowanych utworów są nadal aktualne.

Justyna Wójcik

więcej:Galeria obrazów

 

Poprawiony (piątek, 05 czerwca 2015 19:59)