Home Wydarzenia z życia szkoły Wigilia w naszej szkole 2014

Wigilia w naszej szkole 2014

 

 

 

Ostatni dzień nauki , tuż przed świętami Bożego Narodzenia, w naszej szkole wyglądał nieco inaczej . Nie było zajęć dydaktycznych i cały dzień przeznaczony został na kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych. Wystrój korytarza, kolorowa choinka, dźwięk kolęd sprawiał świąteczny nastrój w szkole. Główny punktem tego dnia były Jasełka przygotowane pod kierunkiem Pani katechetki. Jasełka przedstawiały nie tylko historie Bożego narodzenia, ale także zawierały elementy współczesne, mające na celu uwrażliwienie wszystkich na osoby biedne, pokrzywdzone przez los, dotknięte nałogami. Piękna dekoracja, trafnie dobrane kostiumy przemawiały do wyobraźni i serc widzów. Potem była wspólna Wigilia .Po odczytaniu Ewangelii oraz wspólnej modlitwie wszyscy dzielili się opłatkiem składając sobie życzenia świąteczne i noworoczne. Dzieci obok tradycyjnych potraw takich jak kapusta z grochem ,czy żur , spożywały makowiec i owoce.

Kilka wspólnie odśpiewanych kolęd na dobre wprowadziły nas w nastrój nadchodzących świąt

więcej: Galeria obrazów

Poprawiony (piątek, 05 czerwca 2015 19:58)